header
Subrosa
25 éve
Magyar English
 
roseKik Vagyunk?
roseMint jelent a Sub Rosa?
roseMik Vagyunk?
roseKiket Várunk?
roseMi a One Brain?
roseMit Tanítunk?
roseGaléria
roseLinkek
roseElérhetőségünk
 
roseMagamról
roseOkleveleim
roseProgram Ajánló
rosePublikációk
roseForum
roseRajz Tanfolyam
roseRajz Galéria
roseSzínes Rajz Galéria
 
roseMunchen 2010
roseMunchen 2010 Youtube
roseIndia 2012
roseIndia 2013
roseTarot Bemutató

Kineziológia és a stresszoldás

/ Írta Kiss Ildikó újságíró és megjelent a E-Graf Magazin Oldalán /

Várhidi Ilona

Gyakran emlékszünk döbbenettel életünk olyan eseményeire és történéseire, amelyekről csak a kineziológiai kezelések során derül ki, hogy okozói, előidézői voltak egy- egy mai problémánknak, bajunknak vagy betegségünknek. Ezúttal Várhidi Ilona mesélt lapunknak a SUB ROSA Képességfejlesztő és kineziológiát oktató központból a munkájáról és a stresszoldásról.

Az igazi gyógyító erő ott van bennünk,
csak elő kell csalogatni azzal,
amivel mindig győzni lehet minden felett:

IGAZI SZERETETTEL!

Várhidi Ilona Specialized Trainer, 1992 óta kineziológus-oktató, szakképzett One Brain tréner, hivatalos nemzetközi Three in One facilitátor, Touch for Health mesterinstruktor, Stress Release - Wellness konzultáns, a Nemzetközi és Magyarországi Tudományos Metafizikai Oktató- Kutató Intézet és Szövetség által elismert Metafizikai pszichoterapeuta-speciális tanácsadó, Numerológus, REIKI Mester, Holisztikus Rajztanár, 1985 óta az Association of Hungarian Creative Artists-nek (Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete) tagja segít bennünket e módszer eszköztárának, lehetőségeinek megismerésében.

Mit jelent a kineziológia szó?

Kineziológiai Érintes

„Kinézis = mozgás, logos = tudomány. Tulajdonképpen izomtesztelésen alapuló stresszoldást jelent. Tudjuk, hogy a legtöbb betegségnek alapvetően pszichoszomatikus /lelki/ oka van, s hogy egy embert holisztikusan, - az egész embert nézve, - kell kezelni.

Ha az ember rossz hírt hall, jobb, ha ül, mert ha meghallja a hírt, úgyis leül magától, mert elgyengülnek az izmai. Akár össze is rogyhat. Ugye, ez közismert? Így hat a negatív érzelem az izmok működésére. Az izom elernyed, elgyengül, ha az ember megijed valamitől, szomorú, vagy negatív érzései vannak, míg ha minden rendben van vele és körülötte, akkor az izomtónusa erős és feszes. Ezt fedezte fel a 60-as években dr. George Goodheart amerikai kiropraktor (csontkovács).

Az ember fogantatásától kezdve emlékszik mindenre, - sejtmemória szinten. Agyunk rögzíti az eseményeket és az izmainkon keresztül, ki lehet tesztelni, hogy kivel, mikor, hol- mi történt, ami miatt a jelenben valamilyen problémánk adódott.

Ennél a biofeedback (visszajelző) módszernél az izomra teszem a kezemet, és amikor a tesztelésnél feltett kérdésre az izom elgyengül, akkor tudom, hogy a test negatív érzelmi stresszt jelez. Az izmot tesztelem és az emlékezet válaszol. Csak az izom- tesztelésre adott reakcióját figyelem.

Tesztelhetünk több izmon is, de a legegyszerűbb ezt a karon lévő izmokon megtenni. Az izomteszteléssel megtaláljuk az okot, ami a jelenbeli problémát okozza.

STRESSZOLDÓ GYAKORLAT

Ha megtaláltad az okot, hogyan tudsz segíteni?

Stresszoldás

A kineziológia Three in One által összeállított hatalmas korrekciós eszköztárából merítek. Számos stresszoldó gyakorlatunk van arra, hogyan oldjuk a negatív érzelmi stresszt a memóriánkból. A leghatásosabb a Homlok-tarkótartás, ami egy természetes módszer a stressz oldására. Gondoljunk csak arra, milyen megnyugvást hoz a beteg, síró gyermek számára, amikor édesanyja a homlokára teszi a kezét. Stresszhelyzetben önkéntelenül mi is gyakran ezt esszük.

A Homlok - Tarkótartás közben mélyeket lélegzünk. Egyik kezünket a homlokon, másikat pedig, vele egy magasságban a tarkón pihentetjük. Ez segít nekünk abban, hogy az agyunk a múltunkból előkeresse az emlékeinket. Ha végiggondoltuk a történetet, az energia hátulról az előagyba áramlik és ezáltal újra képessé válunk a gondolkodásra. Míg stresszhelyzetben csak reagálni tudunk. /Ütni vagy futni/

A korrekcióval minden negatív érzelem oldódik és a szörnyűségekből csak puszta tény marad. Az oldás magával hozza a felszabadulás, a megkönnyebbülés érzését. Visszaadja a választást azokon a területeken is, ahol arra látszólag semmilyen esélyt addig nem láttunk. Megértjük végre, mi is történt velünk.

A homlokunkon lévő két pozitív pont szinkron lüktetéséből tudjuk, meddig kell a Homlok – tarkótartást alkalmazni.

Alkalmazzuk a vizuális imaginációs, tehát elképzelt képekkel való oldást és a pozitív programozást is.

Célunk a jobb és bal agyfélteke összehangolt, integrált működésének elérése. Több speciális korrekció segít ennek létráhozásában is.

Nem gyógyítunk, nem diagnosztizálunk, csak a negatív stresszt oldjuk egy- egy témán.

MAGZATI EMLÉKEZET

Születés előtti, magzati, netán előző életek problémái is előjöhetnek ilyenkor?

A magzati koriak igen, hiszen említettem, hogy a fogantatásunktól kezdve emlékezünk minden velünk megtörtént dologra, - sejtmemóriaszinten. A Three in One (3:1-ben) módszer nem foglalkozik előző életekkel, mert az tartja, hogy ebben az életünkben is bőven van oldandó problémánk.

Magzat

A magzati korba valóban gyakran kell visszamennünk. Olvasási nehézséggel jött hozzám egy 9 éves kislány, az édesanyjával. Korregresszióval 5 hónapos magzatkorába jutottunk. A kislány rémültnek érezte magát és halálfélelme volt. Ahogy kimondtam a kitesztelt időpontot, az édesanya elsírta magát, majd elmesélte, hogy akkor véget akart vetni az életének.

Öt hónapos terhesen ki akart ugrani a vonatból. Az oldás után a kislány tanulási, olvasási problémái rendeződtek.

Lehet a kineziológia segítségével S. O. S. helyzetekben is hatni?

Igen. Homlok- tarkótartással csökkenthető a feszültség. A homlok és bármely más fájdalmas terület összefogásával a fájdalom is csökkenthető, megszüntethető.

Mi mindenre jó a kineziológia, és kik fordulnak hozzátok?

Mindenre jó, hiszen feltárja a bajok okát és rövid idő alatt képes átprogramozni a rögzült, negatív viselkedésmintákat. Lehet oldani allergiás panaszokat, egyéni, családi és munkahelyi konfliktusokat, fóbiákat, függőségeket, rögeszméket, pánikbetegséget, beszédhibát és a mostanság olyan divatos dyslexia és dysgraphia problémáit, tehát az olvasás, írás és számolási nehézségeket.

ALLERGIA

Napjainkban sokakat érintő kérdés, hogy mit lehet az allergiával tenni?

Allergia

Kiteszteljük az okot, hogy az illető kire, mire, vagy milyen szituációra allergiás. Az allergia hátterében mindig egy elfogadhatatlan helyzet, egy személy, vagy éppenséggel saját magunk állunk. Mindenkinek meg kell értenie a problémát, és meg kell tanulnia elfogadni saját magát, vagy egy bizonyos személyt, vagy a körülményeit. Ebben segít a stresszoldás. Nagyon fontos, hogy ismerjük meg és fogadjuk el saját magunkat, olyannak, amilyenek vagyunk. A változás csak akkor jöhet létre, ha ezt ténylegesen megtesszük. Nem véletlen, hogy a mai Magyarországon ilyen sok allergiás ember van. Hiszen nagyon sok az elfogadhatatlan helyzet.

Ha saját magamat nem tudom elfogadni, akkor nem várhatom el a másik embertől sem, hogy elfogadjon engem, hogy szeressen engem.

Tudnom kell megbocsátani, és bocsánatot kérni. Mert a harc és a harag fogva tart, ám az elengedés felszabadít. Csak így élhetünk békességben. Minden belőlünk indul el. Ha mi nem változunk, másoktól sem várhatunk javulást.

Ha jól szeretnénk élni, akkor fel kell emelkednünk egy magasabb szintre, ahonnan beláthatjuk az egészet. Akkor talán megtörténhet az is, hogy megköszönjük, ha valaki nem jött el egy randevúra, vagy időben adott nekünk egy pofont, - ami megváltoztatta az életünket. Mert minden úgy van rendben, ahogyan van. Ha ezt megértjük és elfogadjuk és a minden napjainkban is felismerjük, akkor sokkal harmonikusabb, boldogabb emberek lehetünk.

A kineziológiai stresszoldás ebben tud segítséget nyújtani azoknak, akik hozzánk fordulnak.

Ne feledjük: az igazi gyógyító erő ott van bennünk. Csak elő kell csalogatni azzal, amivel mindig győzni lehet minden felett: igazi szeretettel!

„A felhő nem tudja, miért épp erre száll, s miért épp ily sebesen.
Érzi a késztetést: most erre van az út.
De az ég tudja az okot és a célt, minden felhő mögött,
s tudni fogod te is, ha elég magasra szállsz, hogy túlláss a láthatáron.”
/Richard Bach/

header